Piaskarki ciśnieniowe

Ciśnieniowe kabiny strumieniowo-ścierne wyrzucają materiały ścierne z prędkością wielokrotnie większą niż śrutownice inżektorowe . Tego typu urządzenia przeznaczone są do usuwania farb, klejów, rdzy z piaskowanych elementów. Piaskarki ciśnieniowe znajdują również zastosowanie w przygotowaniu powierzchni pod malowanie. Zwiększona siła wyrzutu znacznie ułatwia chropowacenie materiału. Dysze rozmiary od 3mm do 12mm. 

Piaskarki ciśnieniowe współpracują z każdym rodzajem śrutu w każdej gradacji. Pracują w trybie zmiennym. Oznacza to że po np. 5 minutach pracy maszyna będzie musiała zatrzymać się na 15sek. aby ścierniwo zsypało się do zbiornika. Przerwy te będą uzależnione od ilości zasypanego śrutu i wielkości zbiornika. Piaskarki ciśnieniwe znajdują zastosowanie w przemyśle: samochodowym, lakierniczym, regeneracyjnym, gumiarskim, odlewniczym, lotniczym, drukarskim (3D), metalurgicznym, ceramicznym i innych. Kabiny ciśnieniowe dostęne są w różnych rozmiarach i kubaturach w zestawie z odpylaczem (opcjonanie cyklonem) lub osobno jeżeli zakład posiada własny system wydolnej filtracji.

Piaskarka serii B100, front

Piaskarka ciśnieniowa B100

Piaskarka ciśnieniowa B100 to flagowy i najlepiej sprzedający się produkt firmy Blasteron. Nasi Klienci cenią sobie wysoki standard wykonania, świetne parametry pracy oraz dużą oszczędność energii dzięki zastosowaniu wydajnego, ale małej moc oświetlenia LED.

Więcej informacji

b120front

Piaskarka ciśnieniowa B120

Piaskarka ciśnieniowa serii B120 to większy „brat” flagowego i najlepiej sprzedającego się produktu firmy Blasteron modelu B100. Nasi Klienci cenią sobie wysoki standard wykonania, świetne parametry pracy oraz dużą oszczędność energii dzięki zastosowaniu wydajnego, ale małej mocy oświetlenia LED.

Więcej informacji

P1051904

Piaskarka ciśnieniowa QB100

Piaskarka ciśnieniowa QB100 to podstawowy produkt serii QB firmy Blasteron. Ten rodzaj kabin charakteryzuje się sześcienną kubaturą, czyli wszystkimi ścianami pod kątem prostym do siebie. Wymiary tego modelu to (przestrzeni roboczej) (wys/głęb/szer) 900mm x 895mm x 995mm. Dzięki takiej konstrukcji mogą posiadać zarówno drzwi boczne, jak i frontowe.

Więcej informacji

P1051904

Piaskarka ciśnieniowa QB120 PS

Seria QB to kabiny o zwiększonej kubaturze przystosowane do pracy z małymi i dużymi gabarytami. Ten rodzaj kabin charakteryzuje się sześcienną kubaturą, czyli wszystkimi ścianami pod kątem prostym do siebie. Otwierana bocznie i frontowo dostępna w czterech wariantach sterowania: Standard, Control, Auto oraz Premium. Szeroki wachlarz dodatkowego wyposażenia.

Więcej informacji

QB140PS

Piaskarka ciśnieniowa QB140 PS

To największa seryjna kabina QB ( w wersji „custom” może być powiększona) Charakteryzuję ją duża powieszchnia robocza. Dostępna w serii QBZ ze stołem załadowczym ułatwiającym załadunek ciężkich elementów np: form odlewniczych, bloków silnika itp. Dostępna w czterech wariantach sterowania z dużym wachlarzem dodatkowego wyposażenia.

Profesjonalna piaskarka kabinowa ciśnieniowa BLASTERON

Piaskarka kabinowa ciśnieniowa B100PS

Piaskarka kabinowa ciśnieniowa B100PS zaprojektowana i wykonana jest do pracy z użyciem pełnej gamy mediów śrutowniczych, używanych do obróbki strumieniowo-ściernej. Wyposażona jest w zbiornik ciśnieniowy z atestem oraz pojedynczy wzmocniony przewód doprowadzający ścierniwo i powietrze. Pozwala to śrutownicom B100PS piaskować z większą siłą i efektywnością. Wszystkie piaskarki BLASTERON wykonane są z blachy 2mm. Nasze piaskarki są ponadto ogumowane – dla wyciszenia i zabezpieczenia kabiny do piaskowania przed zużyciem.

W standardowym wyposażeniu piaskarka kabinowa ciśnieniowa B100PS znajduje się: licznik motogodzin, halogeny ledowe, regulator czasu odmuchu filtra, włącznik wentylatora, włącznik główny, manometr. Kabiny do śrutowania B100PS można nabyć w komplecie z układami filtracyjnymi firmy Blasteron. Kompozycja wszystkich elementów zapewnia świetne parametry pracy oraz dużą oszczędność energii i śrutu. Ponadto nasza piaskarka kabinowa ciśnieniowa została zaprojektowana w niezwykle ergonomiczny sposób. Dzięki temu, praca na niej jest nie tylko przyjemniejsza, ale przede wszystkim znacznie bardziej wydajna.

Piaskarki kabinowe ciśnieniowe BLASTERON nie są wyposażone w pistolet BPN, lecz w wysokiej jakości dyszę Clemco z amortyzującą obudową. Średnica krytyczna dyszy to 6,5 mm a jej długość to 75 mm. Gwint grubozwojowy przyłączeniowy 50mm. Dysze Clemco wykonane są w węglika wolframu dzięki czemu mogą współpracować z ciężkim śrutem. Ponadto wykonane w przekroju Venturiego (zbieżno-rozbieżnym), dzięki czemu piaskowanie jest wydajniejsze o 40% w porównaniu do dysz cylindrycznych o tej samej średnicy.

Dzieje się tak za sprawą większego śladu ścierniwa wyrzucanego na powierzchnię, plus ok. 2 razy większej prędkości osiąganej na wylocie z dyszy. Wytrzymałość dysz do piaskowania marki Clemco szacuje się na ok. 400h pracy. Żywotność dyszy zależy od rodzaju i jakości ścierniwa używanego do pracy. Piaskowanie (wyrzut ścierniwa) następuje bezpośrednio poprzez wąż zakończony 6,5 mm dyszą. Dysza przeznaczona jest do pracy ze wszystkimi dostępnymi rodzajami ścierniw.

Piaskarka kabinowa ciśnieniowa - parametry:

 • Zbiornik ciśnieniowy z atestem 13L
 • Panel sterowania zawiera: bezpieczniki, licznik motogodzin, regulator czasu odmuchu filtra, włącznik wentylatora, włącznik główny, cyfrowy wyświetlacz ze sterownikiem, sterownik startu, sterownik obrotów silnika, manometr
 • Wymiary: wysokość 1740mm, szerokość 600mm, długość 1000mm
 • Przestrzeń robocza (wys/głęb/szer) 600mm x 600mm x 950mm
 • Zalecane ciśnienie robocze 3.5 – 8 bar
 • Zapotrzebowanie powietrza min. (dysza 6mm) 1200L / min
 • Obciążenie stołu roboczego 250 KG
 • Waga 140 kg
 • Zasilanie 220V
 • Blacha – 2mm
 • Osłony gumowe wewnątrz kabiny
 • Oświetlenie ledowe 2 x 20w
 • Szyby wizjera hartowane, podwójne wymienne 2 x 6mm
 • Odporność na ścieranie naszych rękawic wg EN-388 – 3221
 • Zamknięcia drzwi z regulacją
 • Dysza Clemco 6,5/75 mm (węglik wolframu), gwint grubozrbrojowy 50mm
 • Opcja drzwi przelotowych (do obróbki długich elementów)
 • Opcja stołu obrotowego
 • Prawe lub lewe drzwi

ZESPÓŁ FILTRUJĄCY R1D1

• Moc (kW) 0.55
• Wydajność max. (m3/h) 1100
• Zasilanie 220 V
• Głośność max (db) 75
• Waga 50 kg
• Średnica wlotu (mm) 110 (do kabiny) oraz 150 (do separatora)
• Skuteczność filtracji (%) 99.50
• Wymiary (wysokość/średnica/szerokość) 1690mm x 450mm x 620mm
• Filtr patronowy (średnica/wysokość) 350mm x 600mm.

Piaskarka BLASTERON z zespołem filtrującym R1D1

Piaskarka kabinowa ciśnieniowa BLASTERON – model B100PS

Piaskarka ciśnieniowa B100PS - parametry

Oświetlenie to dwie lampy LED po 20w każda, światło zimne (białe). Nie stosujemy oświetlenia jarzeniowego jako, że nie daje odpowiedniej jasności i nie jest wystarczająco wytrzymałe. Standardowo kabiny ładowane są jednostronnie (prawe lub lewe drzwi). Na życzenie Klienta możliwość wstawienia drugich drzwi lub otworów przelotowych. Projektowane są również kabiny ładowane od frontu. Nasze kabiny ciśnieniowe wyposażone są w nożny pedał sterujący, który wraz z profesjonalnym panelem kontrolnym uruchamia i zatrzymuje piaskarkę.

Piaskarki kabinowe ciśnieniowe BLASTERON wyposażone są ponadto poliuretanowe rękawice do śrutowania. O długości 70 cm i szerokości rękawa 38 cm. Rękawice wykorzystywane w naszych kabinach są bardzo wytrzymałe wykonane na bazie odpornego na ścieranie materiału jakim jest poliuretan. Warto wspomnieć, iż poliuretan jest znacznie wytrzymalszy niż guma.

Ponadto rękawice stosowane w naszych piaskarkach są również pyłoszczelne a także posiadają podszewką, która zapewnia większy komfort pracy. Podszewka chroni przed zimnem oraz zmniejsza potliwość dłoni. Strona zewnętrzna posiada chropowatą powierzchnię, dającą pewniejszy chwyt pistoletu/węża lub piaskowanego przedmiotu.

Interesuje Cię piaskarka kabinowa ciśnieniowa? A może potrzebujesz bardziej dopasowanego lub złożonego produktu? Skontaktuj się z nami! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Jesteśmy także w stanie dostosować się do Twojego indywidualnego zamówienia.

Skontaktuj się z nami